.

Nachlazení - snadno zvládnete bez léků

Nachlazení - snadno zvládnete bez léků | bylinky.co.cz

Křen - Silák proti nachlazení    


YzopDomácí sirup ideální při nachlazení a nemocech průdušek z yzopu a dobromysli - recept najdete zde: Podpořit imunitu pomáhá Hlíva ústřičná, zvláště díky obsaženým beta glukanům.
Nejvhodnější je její přímá konzumace - buď čerstvá - v běžném jídle - vzorové recepty zde, nebo sušená.

Další bylinky podporující imunitu jsou například: Třapatka nachová, Vilcacora

Vyzkoušet můžete ve formě tobolek, nebo zkusit z některou ze směsi na podporu imunity.

Imunita I - slouží k rychlému  nastartování imunitního systému při ataku nemoci
Imunita II - je určena k preventivní podpoře imunity například v období chřipek  

Když už nemoc udeří je nutné dodávat vitamín C - nejčastější jsou citrusové plody, ale například i ve formě šípkového prášku  ,který můžete konzumovat přímo, nebo přimíchat do jakéhokoli studeného pokrmu. Při tepelné úpravě by se množství vitamínů výrazně snížilo.

Kvalitní med, konzumovaný za studena, případně přidaný do chladného čaje je také velmi výraznou pomocí, pro své mimořádné antibakteriální účinky.

Z bylinných směsí je vynikající Antichripka a Dutiny Dětský.
Antichripka pomáhá odvrátit nástup nemoci, respektive zrychlit její průběh ( záleží v jakém stádiu nemoci ji začnete užívat), výrazně ulevuje od bolesti hlavy a kloubů, mírní kašel - zkracuje výrazně rekonvalescenci a současně působí i na podporu imunitního systému.
Dutiny Dětský - není určena jen pro děti, ale je pro ně primárně namíchána. Má lahodnou chuť, takže děti ji pijí bez odporu, uvolňuje dutiny, pomáhá odkašlávání a působí antibakteriálně.

Žádné komentáře:

Okomentovat