.

Podrážděné sliznice ochrání a ošetří Slizin Plus ExHerbis

Podrážděné sliznice ochrání a ošetří Slizin Plus ExHerbis

SLIZIN Plus

Slizin Plus netradiční směs na tradiční obtíže

Slizin Plus (Ex Herbis) je mimořádná směs, která, oproti běžným zvyklostem, není určena pro tepelné zpracování, ale její nejhodnotnější látky – slizy, se louhují za studena, tzv. macerací.
Ty, krom toho, že daly směsi jméno, hlavně blahodárně působí na veškeré sliznice.

U člověka, sliz pokrývá celé orgány. 

Například endothelium (jednovrstevný epitel-vrstva buněk) vystýlající vnitřní povrch krevních i lymfatických cév a srdce a taktéž vrstva buněk v oční rohovce. 

Dále součásti pohlavní, močové, trávicí a dýchací soustavy. 

Hlavní úlohou tohoto slizu je ochrana sliznice před poškozením a následně brání vstupu infekce, protože obsahuje protilátky a ionty železa.
Slizy jsou farmakologicky významnými látkami, založenými na podstatě polysacharidů

Rostlinné slizy jsou známé svou schopností uklidňovat podrážděnou sliznici a mnohdy tedy figurují jako účinné složky přírodních léčiv, kde pomáhají při problémech trávící a dýchací soustavy.

Zmírňují dráždivé projevy, upravují vylučování žaludečních šťáv, chrání sliznici zažívacího traktu tak, aby byla izolována před látkami způsobujícími její zánět a podráždění. 

Podporují tvorbu hlenu a pomáhají při odkašlávání

Mezi významné bylinky, obsahující slizy, patří kořen, květ i list proskurníku, květ slézu, lišejník islandský, lněné semínko, list jitrocele a další. 

Slizy se používají ve farmacii a v lékařství. Jejich účinek je podmíněn jejich fyzikálními vlastnostmi.
Zejména pak schopností bobtnání a tvorby viskózních roztoků. 

Slizy se nevstřebávají pokožkou a sliznicemi, nýbrž vytváří na povrchu jemnou ochrannou vrstvu.
Slizin Plus, je speciálně navržen tak, aby pomáhal jak při suchém a dráždivém kašli, tak při tzv. refluxu, tj. potížích spojených s extenzí přebytku kyselých žaludečních šťáv, do prostředí jícnu.

To bývá doprovázeno, křečovitou bolestí za hrudní kostí signalizující podráždění zásadité sliznice jícnu.

Opakované podráždění může vést v některých případech až k zjizvení tkáně, tvorbě vředů či nádorů. 

Slizin Plus napomáhá též ochraně střevní sliznice, podrážděné například střevní chřipkou, či úporným průjmem. 

Může sloužit jako ochránce sliznic, při léčbě antibiotiky. 

Lze ho použít k výplachu nosu či kloktání. 
Slizin Plus zkrátka využijete všude tam, kde máte pocit, podrážděné nebo vysušené sliznice.
Směs se složena z :

Lišejník islandský – ten obsahuje především tzv. membránový sliz, složený zvláště z polysacharidů (lichenin, isolichenin a dalších), obsahuje také tzv. lišejníkové kyseliny např. fumaroprotocetrarovou, protolichesterovou, usninovou, cetrarovou. Dále pektiny, Vitamín A, vitamíny řady B a jód. Je to velmi ceněná bylina, podávaná zvláště při zánětlivých procesech v dutině ústní, horních cestách dýchacích a v trávicím traktu. Zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Působí i proti některým nebezpečným virům, léčí žaludeční a střevní vředy.
 
Proskurník lékařský (kořen a květ) – hlavní obsahovou látkou je sliz, škrobové látky, glukóza, asparagin, betain, pektiny, flavonoidy, minerální látky a další účinné látky. Velmi dobře tlumí kašel. Vnitřně se užívá při chorobách plic, průdušek, močových cest, ledvin a trávicího ústrojí včetně těžkých průjmových onemocnění. Zevně se používá ke kloktání, výplachům, na popáleniny či poleptání.

Lékořice lysá – obsahuje především saponiny např. glycyrrhizin a flavonoidy nepř. Liquiritin. Dalšími účinými látkami jsou qxykumariny, asparagin, cukry, škrob, mannit, hořčiny, pryskyřice a látky hormonálního typu. Napomáhá vykašlávání u nemocí plic a průdušek, působí protikřečově, čehož se využívá, mimo jiné při léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. Tlumí tvorbu žaludečních kyselin a histaminu, zodpovědného za vznik většiny alergií.
Dodává směsi nasládlou chuť.


Sléz maurský –  obsahuje  sliz, třísloviny, antokyany (fialové barvivo), organické kyseliny (včetně askorbové) a další.
V lidovém léčitelství se droga doporučuje při nadýmání a k obkladům na rány. Jsou zde prokázány antiseptické účinky. Bylina se používá při katarech horních dýchacích cest, laryngitidě, faryngitidě a též při zánětech žaludeční sliznice.
 Zevně slouží na přípravu bylinných změkčovacích obkladů, jako přísada do ústních vod a kloktadel podporujících hojení zanícené sliznice v dutině ústní. Působí  blahodárně na dýchací cesty, používá se při nachlazení,  zánětech horních cest dýchacích , při průduškových katarech.Ulevuje při astmatu a bronchitidě. Působí protizánětlivě, mírně svíravě a napomáhá rozpouštění hlenů.

Směs je vhodné nechat, macerovat ve studené vodě v ledničce přes noc. Pokud potřebujete, ale jeho zásah dříve, lze první doušky polknout cca po hodině, zbytek pak nechat louhovat déle pro pozdější použití.  V lednici, v uzavřené sklenici, můžete mít macerát uskladněn až 2 dny.
Optimální je užívat v malých dávkách v pravidelných intervalech po dobu obtíží, či jako prevence podráždění.

Slizin Plus - má tak široké využití , že je dobré mít ho stále při ruce. Koupit ho můžete zde:
Žádné komentáře:

Okomentovat