neděle 19. července 2015

Glukomanan                     – přírodní expert na regulaci škodlivého cholesterolu a tělesné hmotnosti


V Asii běžně používaný rostlinný polysacharid obsažený v hlízách Zmijovce konjak 


má mnoho vědecky podložených příznivých účinků na lidský metabolismus. Práškovaná vláknina typově podobná pektinu má vysokou absorpční schopnost a ve spojení s tekutinou výrazně zvětší svůj objem a vytvoří v trávicím traktu čirý gel. Tento gel zpomaluje vstřebávání tuků a cukrů a což má za následek jejich rovnoměrnější hladinu a tím eliminuje ataky hladu a únavy, způsobené kolísáním hladiny cukru v krvi. Vznik nabobtnaného gelu v žaludku současně zrychluje pocit nasycení a tím konzumaci menších porcí. 


Na obrázku můžete vidět jak nabobtná 0,7 g práškovaného glukomananu po zalití 1 dcl vody.
Glukomanan též, mimo jiné, snižuje hladinu celkového cholesterolu, za současného zvyšování HDL (tzv. dobrého) cholesterolu, což znamená, že snížení je významně realizováno na LDL (tzv. špatném) cholesterolu. Snižování je umožněno celkovým snížením vstřebávání tuků a zpětného vstřebávání žlučových kyselin do krevního oběhu.
Podporuje růst zdravé střevní mikroflóry a působí tím hojivě na prostředí střev. Je tedy vhodnou alternativou či doplňkem prebiotické léčby například při užívání antibiotik, či jiném porušení rovnováhy ve střevech.
Snižuje uvolňování jedovatých látek střevními bakteriemi, zvětšuje a změkčuje střevní obsah a tak šetří střevní stěnu, pomáhá předcházet zácpě a současně absorpcí tekutin tlumí průjmy. Má celkově velmi příznivý vliv na stav trávicího traktu.
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) potvrdil, že Glukomannan je vhodný k hubnutí jako součást nízkokalorické diety.
Při denním příjmu 3 g a úpravě stravovacích návyků dochází k znatelnému hubnutí (až 2-4 kg/týden).
Jak bylo prokázáno vědeckou studií , konzumace 4g Glukomananu denně po dobu 4 týdnů efektivně snižuje celkovou hladinu triglyceridů v krvi až o 23%.
Glukomanan lze užívat formou potravinového doplňku např. Dr.Slim – 100 tobolek, z nichž každá obsahuje 0,7 g čistého glukomananu  

Oba produkty můžete koupit v e-shopu s přírodními produkty nejvyšší kvality: www.exherbis.cz


Pravidelná konzumace Glukomananu Vám nejen vrátí sebevědomí, díky kilům, které jste zhubli, ale hlavně zlepší stav Vašich cév, protože nebudou zatěžovány usazeninami škodlivého cholesterolu.

Tento přírodní rostlinný polysacharid od nepaměti používají pro přípravu pokrmů různého typu v Asii, zvláště Japonsku, Koreji a Číně, kde, do invaze amerických fastfoodů, prakticky neznali pojem obezita. Zkuste ho i Vy !

Žádné komentáře:

Okomentovat